Spis treści
Wybór nowego auta coraz częściej zaczyna się od prostego pytania: hybryda czy napęd w pełni elektryczny? Rosnące oczekiwania dotyczące oszczędności, ciszy w kabinie i osiągów sprawiają, że tradycyjne jednostki spalinowe stopniowo oddają pole pojazdom wykorzystującym energię elektryczną.
Kierowcy szukają dziś rozsądnej równowagi między codzienną funkcjonalnością, realnym zasięgiem i przewidywalnymi kosztami użytkowania.
Zmianę tę dobrze pokazują statystyki. W 2024 roku w Polsce zarejestrowano 280 097 nowych pojazdów z napędami alternatywnymi. Prognozy rynkowe zapowiadają kolejny, 30-procentowy wzrost sprzedaży aut elektrycznych w 2025 roku, a według celów europejskich do 2030 roku pojazdy bateryjne mają odpowiadać za 40% nowych rejestracji w UE.
Jako zespół BYD Garcarek w Ociążu koło Kalisza korzystamy z ponad 40-letniego doświadczenia motoryzacyjnego grupy Garcarek. Pomagamy kierowcom spokojnie wejść w świat elektromobilności i dobrać technologię do realnych potrzeb. Ten poradnik wyjaśnia różnice konstrukcyjne, koszty oraz sposób użytkowania obu rodzajów napędu.
Przed podjęciem decyzji warto przeanalizować cztery obszary:
Profil codziennych tras – proporcje między jazdą miejską a regularnymi podróżami autostradowymi.
Dostęp do ładowania – możliwość korzystania z domowego gniazdka lub wallboxa oraz dostępność szybkich stacji DC.
Architektura technologiczna – różnice między hybrydami plug-in nowej generacji, takimi jak Super DM-i, a platformami elektrycznymi, na przykład e-Platform 3.0 z baterią Blade Battery.
Całkowity koszt posiadania – suma wydatków na paliwo, energię elektryczną, ubezpieczenie i okresowe przeglądy serwisowe.
Czym różni się hybryda od samochodu elektrycznego
Najważniejsza różnica między hybrydą a autem elektrycznym dotyczy architektury układu napędowego i źródła energii, które wprawia koła w ruch. Samochód w pełni elektryczny pobiera energię wyłącznie z wysokonapięciowej baterii trakcyjnej. Nie ma silnika spalinowego, układu wydechowego ani klasycznej skrzyni biegów.
Hybryda korzysta z kolei z układu dualnego, który łączy jednostkę spalinową z jednym lub kilkoma silnikami elektrycznymi. Jak współpracują te elementy? Zależy to od rodzaju konstrukcji i zaprogramowanego trybu jazdy.
Zasada działania i podział na napędy BEV, HEV, PHEV oraz EREV
Rynek pojazdów zelektryfikowanych obejmuje kilka wyraźnie różnych kategorii. Każda odpowiada na inne oczekiwania dotyczące zasięgu, ładowania i charakteru jazdy.
BEV – Battery Electric Vehicle: samochód napędzany tylko silnikiem elektrycznym. Wymaga ładowania z zewnętrznego źródła, na przykład wallboxa lub stacji DC. Konstrukcje z Blade Battery zapewniają wysokie bezpieczeństwo termiczne i natychmiast przekazują moment obrotowy.
HEV – Hybrid Electric Vehicle: klasyczna hybryda, w której silnik elektryczny wspiera jednostkę spalinową podczas ruszania i jazdy z niższą prędkością. Małego akumulatora nie podłącza się do gniazdka. Energię dostarczają rekuperacja i silnik spalinowy.
MHEV – Mild Hybrid: miękka hybryda z niewielkim modułem elektrycznym 48 V, pracującym głównie jako rozrusznik-generator. Układ wspiera osprzęt i zmniejsza obciążenie jednostki spalinowej, lecz nie pozwala samodzielnie jechać bez emisji spalin.
PHEV – Plug-in Hybrid: hybryda ładowana z zewnętrznej sieci elektrycznej. Większa bateria pozwala przejechać od 50 do ponad 100 km tylko na prądzie. Technologia Super DM-i daje pierwszeństwo napędowi elektrycznemu, a silnik spalinowy wykorzystuje przeważnie jako generator lub wsparcie podczas szybkiej jazdy.
EREV – Extended Range Electric Vehicle: samochód elektryczny o wydłużonym zasięgu. Koła napędza wyłącznie silnik elektryczny, a jednostka spalinowa pełni funkcję generatora energii. Przykładem jest XPENG L03 EREV z akumulatorem 37,2 kWh, zasięgiem elektrycznym 215 km i zasięgiem łącznym przekraczającym 1000 km.
| Typ napędu | Główne źródło napędu kół | Ładowanie z gniazdka | Typowy zasięg elektryczny |
|---|---|---|---|
| BEV | Silnik elektryczny | Tak, AC lub DC | 300–600+ km |
| PHEV | Silnik elektryczny i spalinowy | Tak, zwykle AC | 50–140 km |
| EREV | Wyłącznie silnik elektryczny | Tak, AC lub DC | 150–220 km |
| HEV | Silnik spalinowy i elektryczny | Nie | 1–3 km w trybie manewrowym |
| MHEV | Silnik spalinowy | Nie | 0 km |
Co oznacza napęd hybrydowy i jak współpracują silniki
Hybryda łączy w jednym samochodzie dwa różne źródła siły napędowej. Ich pracą steruje oprogramowanie, które analizuje między innymi położenie pedału przyspieszenia, poziom naładowania baterii i prędkość auta.
Moment obrotowy może trafiać na koła na trzy sposoby:
Równolegle – silnik spalinowy i elektryczny mają mechaniczne połączenie z tą samą osią. Mogą napędzać samochód jednocześnie albo naprzemiennie.
Szeregowo – koła porusza tylko silnik elektryczny, natomiast jednostka spalinowa zasila generator produkujący prąd.
Szeregowo-równolegle – przy niskiej prędkości auto zachowuje się jak elektryk, a podczas szybkiej jazdy silnik spalinowy może połączyć się bezpośrednio z kołami.
W każdym zelektryfikowanym układzie dużą rolę odgrywa rekuperacja, czyli odzyskiwanie energii podczas zwalniania. Silnik elektryczny pracuje wtedy jak generator. Zamiast rozpraszać energię w postaci ciepła na hamulcach, przekazuje ją do akumulatora.
W samochodach BEV układ ma prostszą budowę. Energia z baterii płynie do kompaktowego silnika elektrycznego połączonego z jednostopniową przekładnią redukcyjną.
Kierowca otrzymuje dzięki temu natychmiastową reakcję na gaz, wysoki moment obrotowy dostępny od startu i płynną jazdę bez zmian przełożeń.
Koszty zakupu i eksploatacji
Porównanie hybrydy z samochodem elektrycznym zwykle prowadzi do kalkulacji całkowitego kosztu posiadania, czyli TCO. Cena zakupu jest najbardziej widoczna, lecz po kilku latach równie mocno liczą się wydatki na paliwo, energię, serwis i ubezpieczenie. Czy droższe auto przy zakupie może okazać się tańsze w użytkowaniu? Tak — wszystko zależy od przebiegu i sposobu ładowania.
Koszt przejechania 100 km w domu i na szybkiej stacji
Napęd elektryczny daje największą korzyść finansową, gdy kierowca może korzystać z domowego gniazdka lub wallboxa.
Przy ładowaniu w taryfie nocnej albo z własnej instalacji fotowoltaicznej przejechanie 100 km kosztuje średnio od 11 do 21 zł przy zużyciu 15–18 kWh/100 km. Klasyczna hybryda spalająca 5,5–6,5 l benzyny na 100 km oznacza wydatek około 35–43 zł.
Na publicznych stacjach DC energia kosztuje więcej i rachunek może zbliżyć się do wydatków na paliwo. Najkorzystniejszy wariant zakłada więc regularne ładowanie samochodu w domu i sporadyczne korzystanie z ładowarek komercyjnych.
| Typ napędu i źródło energii | Średnie zużycie na 100 km | Szacowany koszt 100 km |
|---|---|---|
| BEV – ładowanie domowe AC | 15–18 kWh | 11–21 zł |
| BEV – szybka stacja DC | 18–22 kWh | 40–60 zł |
| HEV – benzyna | 5,5–6,5 l | 35–43 zł |
| PHEV – tryb mieszany | Około 1,5–2,5 l i 15 kWh | 25–35 zł |
Hybrydy plug-in z technologią Super DM-i mogą pokonywać codzienne miejskie odcinki na prądzie, a podczas dłuższej podróży samoczynnie przechodzą na tryb spalinowo-elektryczny.
Koszty serwisu, przeglądów i wymiany podzespołów
Budowa pojazdu bezpośrednio wpływa na zakres oraz cenę okresowych przeglądów. Samochód elektryczny jest mechanicznie prostszy niż hybryda.
W aucie elektrycznym nie znajdziemy między innymi:
oleju silnikowego oraz filtrów paliwa i oleju,
pasków rozrządu, świec zapłonowych i układu wtryskowego,
turbosprężarki, koła dwumasowego i klasycznej skrzyni wielobiegowej,
układu wydechowego z katalizatorami i filtrami cząstek stałych.
Intensywne wykorzystanie rekuperacji sprawia, że klocki i tarcze hamulcowe w samochodach elektrycznych mogą zużywać się nawet trzykrotnie wolniej niż w tradycyjnych autach. Baterie litowo-żelazowo-fosforanowe, takie jak Blade Battery, cechuje wysoka odporność na degradację chemiczną.
Hybrydy HEV i PHEV mają dwa współpracujące układy napędowe. Jednostka spalinowa pracuje zwykle pod mniejszym obciążeniem, ale wciąż potrzebuje regularnej wymiany płynów, filtrów i kontroli mechanicznej. Podnosi to wydatki na części oraz robociznę podczas przeglądów.
Program NaszEauto i dopłaty do nowych pojazdów
Programy wsparcia mogą ograniczyć wyższy początkowy koszt zakupu auta elektrycznego. W 2026 roku dużą rolę w ocenie opłacalności odgrywa program NaszEauto.
W jego ramach można otrzymać dofinansowanie sięgające 40 000 zł na zakup nowego pojazdu zeroemisyjnego. Pomoc przysługuje uprawnionym grupom wskazanym w aktualnych zasadach programu.
Dotacja może wyraźnie zmniejszyć różnicę cenową między elektrykiem a porównywalnym autem hybrydowym lub spalinowym. Razem z niższymi kosztami bieżącej jazdy skraca okres potrzebny do osiągnięcia opłacalności inwestycji.
Doradcy salonu BYD Garcarek w Ociążu koło Kalisza pomagają przejść przez formalności związane z dotacjami i przygotowują kalkulację TCO dla wybranego modelu.
Zasięg, ładowanie i elastyczność w codziennych trasach
Wybór między BEV a hybrydą plug-in zależy przede wszystkim od profilu tras i dostępu do punktów ładowania. Oba rozwiązania pozwalają jeździć po mieście bez lokalnej emisji spalin, lecz inaczej zarządzają energią podczas dłuższych wyjazdów. Ile zasięgu faktycznie potrzebujesz na co dzień? Odpowiedź często okazuje się niższa, niż sugeruje pierwszy odruch.
Zasięg hybrydy w trybie elektrycznym i zasięg BEV
Nowoczesne hybrydy PHEV, zwłaszcza modele oparte na architekturze Super DM-i, oferują zasięg elektryczny rzędu 70–115 km. Taki wynik wystarcza na dojazdy do pracy, zakupy i przejazdy szkolne bez uruchamiania silnika spalinowego. Po połączeniu baterii ze zbiornikiem paliwa całkowity zasięg często przekracza 1000 km.
Współczesne samochody BEV zapewniają od 200 do nawet 700 km zasięgu według WLTP. Platformy projektowane pod napęd elektryczny, takie jak e-Platform 3.0, oraz aerodynamiczne nadwozia pozwalają osiągać 500–570 km w wielu nowych modelach.
| Typ napędu | Zasięg EV według WLTP | Zasięg całkowity | Rekomendowane zastosowanie |
|---|---|---|---|
| Hybryda Super DM-i | 70–115 km | 1000–1100 km | Codzienna jazda miejska i częste dalekie trasy |
| Samochód BEV | 200–700 km | 200–700 km | Miasto, trasy podmiejskie i planowane podróże autostradowe |
Czas ładowania i rozwój infrastruktury w Polsce
Liczba punktów ładowania w Polsce rośnie, więc podróżowanie samochodem zelektryfikowanym staje się prostsze. Przy planowaniu trasy przydają się aplikacje takie jak PlugShare i ABRP. Pokazują dostępność złączy oraz parametry poszczególnych stacji.
Wallbox AC 11 kW – ładowanie baterii BEV trwa zwykle 6–8 godzin, a akumulatora PHEV około 2–3 godzin.
Stacje DC 50–100 kW – uzupełnienie energii od 10% do 80% zajmuje około 40–50 minut.
Ładowarki DC 150–350 kW – w kompatybilnym aucie ładowanie od 10% do 80% może potrwać 15–25 minut.
Realny czas ładowania zależy od maksymalnej mocy przyjmowanej przez auto, temperatury baterii i przebiegu krzywej ładowania. Blade Battery wykorzystuje stabilną termicznie chemię LFP, przystosowaną do bezpiecznego korzystania ze stacji dużej mocy.
Zużycie paliwa na autostradzie i efektywność elektryka
Przy prędkości 120–140 km/h opór aerodynamiczny mocno wpływa na zapotrzebowanie na energię. Samochód elektryczny zużywa wtedy zazwyczaj 18–24 kWh/100 km. Zintegrowane układy napędowe i pompy ciepła pomagają zachować dobrą sprawność również przy niskiej temperaturze.
W hybrydach Super DM-i jednostka spalinowa może pełnić funkcję generatora lub napędzać koła w korzystnym zakresie obrotów. Po rozładowaniu baterii zużycie paliwa na autostradzie wynosi około 6,0–7,5 l/100 km, zależnie od modelu, pogody i stylu jazdy.
Doradcy salonu BYD Garcarek w Ociążu koło Kalisza mogą przeanalizować dzienne przebiegi i dobrać napęd do konkretnego sposobu użytkowania auta.
Dopasowanie napędu do stylu jazdy
Rodzaj napędu wpływa na koszty użytkowania, komfort podróży i czas przeznaczany na tankowanie lub ładowanie. Nie istnieje jedno rozwiązanie dobre dla każdego kierowcy.
Największe znaczenie mają regularność przejazdów, udział tras miejskich i autostradowych oraz dostęp do własnego punktu ładowania. Jeździsz głównie po mieście czy co tydzień ruszasz w daleką trasę?
Jazda miejska, rekuperacja i strefy czystego transportu
Ruch miejski mocno obciąża napędy spalinowe. Częste ruszanie i hamowanie podnosi zużycie paliwa oraz emisję. W takich warunkach auta BEV i hybrydy wykorzystują swoje atuty najlepiej.
Rekuperacja odzyskuje energię podczas zwalniania i kieruje ją do akumulatora. Zmniejsza zużycie hamulców, a zarazem obniża koszt jazdy. Klasyczna hybryda może w mieście spalać nawet o 40–50% mniej paliwa niż porównywalne auto spalinowe, choć wynik zależy od warunków i zachowania kierowcy.
Samochód w pełni elektryczny oparty na architekturze e-Platform 3.0 i baterii Blade Battery może zapewnić również inne korzyści:
Zielone tablice rejestracyjne – pozwalają korzystać z przywilejów przewidzianych dla pojazdów elektrycznych, w tym jazdy buspasami zgodnie z aktualnymi przepisami.
Strefy czystego transportu – pozwalają wjeżdżać do obszarów objętych ograniczeniami emisyjnymi, zgodnie z lokalnymi regulacjami.
Cisza i płynność – brak klasycznej skrzyni biegów oraz moment obrotowy dostępny od razu poprawiają komfort codziennych dojazdów.
Długie dystanse i brak domowej ładowarki
Jeśli codzienna rutyna obejmuje regularne przejazdy autostradowe, roczny przebieg przekracza 25 000–30 000 km, a przy domu nie można ładować auta, praktycznym wyborem może okazać się hybryda.
Wariant plug-in z technologią Super DM-i łączy dwa sposoby podróżowania. Podczas codziennych dojazdów może zachowywać się jak elektryk, a w trasie używa jednostki spalinowej jako generatora lub bezpośredniego źródła napędu. Zasięg całkowity może przekraczać 1000 km.
| Profil użytkowania | Dostęp do ładowarki | Rekomendowany napęd | Główna zaleta |
|---|---|---|---|
| Głównie miasto, do 50 km dziennie | Gniazdko 230 V lub wallbox | BEV | Niski koszt kilometra i przywileje miejskie |
| Miasto w tygodniu, dalsze wyjazdy w weekendy | Ładowanie w domu lub pracy | PHEV Super DM-i | Jazda elektryczna w mieście i swoboda w trasie |
| Częste trasy bez własnego punktu ładowania | Wyłącznie stacje publiczne | HEV lub PHEV | Brak konieczności regularnego ładowania |
Przed zakupem najlepiej przetestować oba rozwiązania. Zespół BYD Garcarek w Ociążu koło Kalisza może policzyć koszty dla konkretnych tras i pokazać działanie napędów podczas jazdy próbnej.
Wpływ na środowisko, żywotność baterii i utrata wartości
Porównanie hybrydy z samochodem elektrycznym obejmuje także wpływ na środowisko, żywotność baterii i wartość auta po kilku latach. Czy akumulator rzeczywiście szybko traci pojemność? Dane z eksploatacji pojazdów nowej energii pozwoliły zweryfikować wiele obiegowych opinii o bateriach trakcyjnych i ich śladzie węglowym.
Emisja CO₂ w całym cyklu życia
Analiza cyklu życia uwzględnia produkcję samochodu, okres jego użytkowania oraz recykling. Przy takim podejściu auta BEV mogą osiągać wyraźnie niższą emisję niż porównywalne pojazdy spalinowe.
Nawet o 68% niższa emisja CO₂ – rezultat zależy od metody produkcji auta, źródła energii i przebiegu. Bilans staje się korzystniejszy wraz ze wzrostem udziału energii odnawialnej.
Efektywność Super DM-i – regularnie ładowana hybryda plug-in może pokonywać codzienne miejskie odcinki bez lokalnej emisji spalin.
Żywotność i bezpieczeństwo ogniw
Baterie trakcyjne powstają z myślą o wieloletnim użytkowaniu. W praktyce mogą działać przez 8–10 lat lub dłużej, zachowując użyteczną część początkowej pojemności. Tempo degradacji zależy od chemii ogniw, temperatury, sposobu ładowania oraz przebiegu.
Blade Battery korzysta z ogniw litowo-żelazowo-fosforanowych LFP. Konstrukcja przeszła test przebicia igłą bez pożaru i eksplozji. Technologię tę cechują stabilność termiczna oraz odporność na dużą liczbę cykli ładowania.
| Parametr | Hybryda plug-in | Samochód BEV |
|---|---|---|
| Emisja lokalna w mieście | 0 g CO₂/km w trybie EV | 0 g CO₂/km podczas jazdy |
| Szacowana żywotność baterii | 8–10+ lat | 8–10+ lat |
| Zarządzanie temperaturą zimą | Możliwe wsparcie jednostki spalinowej | Pompa ciepła i podgrzewanie baterii |
| Stabilność wartości | Elastyczny zasięg i niskie spalanie | Gwarancja baterii i niskie koszty jazdy |
Wpływ niskiej temperatury na zasięg
Ujemna temperatura obniża sprawność akumulatora i zwiększa ilość energii potrzebnej do ogrzania kabiny. W samochodach opartych na e-Platform 3.0 pompa ciepła odzyskuje energię z otoczenia i układu napędowego, ograniczając zimowy spadek zasięgu.
Utrata wartości i rynek wtórny
Wartość rezydualna zelektryfikowanego auta zależy głównie od kondycji baterii, historii serwisowej, przebiegu i bieżącej sytuacji rynkowej. Gwarancje na akumulator, często obowiązujące przez 8 lat, zwiększają poczucie bezpieczeństwa przy zakupie używanego samochodu.
Fabryczna diagnostyka oraz zaplecze serwisowe BYD Garcarek w Ociążu koło Kalisza pozwalają ocenić stan pojazdu i zachować właściwy standard obsługi przez cały okres użytkowania.
Najczęściej zadawane pytania o hybrydy i elektryki
Hybryda czy elektryk — który wariant będzie rozsądniejszy po kilku latach? Poniższe odpowiedzi porządkują najczęstsze wątpliwości kierowców.
Co lepiej kupić: hybrydę czy elektryka
Decyzja zależy od profilu tras, dostępu do ładowania i preferowanego sposobu podróżowania. Żaden napęd nie jest najlepszy dla wszystkich.
| Kryterium | Hybryda plug-in | Samochód BEV |
|---|---|---|
| Dostęp do wallboxa | Przydatny, ale jego brak nie uniemożliwia jazdy | Istotny dla taniej i wygodnej eksploatacji |
| Profil tras | Miasto i częste dalekie podróże | Miasto, trasy podmiejskie i planowane wyjazdy |
| Koszty serwisu | Obsługa układu spalinowego i elektrycznego | Prostszy układ napędowy i mniej materiałów eksploatacyjnych |
| Przywileje miejskie | Zależne od przepisów i klasy pojazdu | Zielone tablice i przywileje zgodne z przepisami |
Przy braku domowego ładowania i częstych wyjazdach na długich dystansach praktycznym rozwiązaniem może być hybryda Super DM-i. Jeśli samochód da się ładować w garażu lub pracy, a większość tras przebiega przez aglomerację, model BEV zapewni niski koszt kilometra i bardzo dobry komfort akustyczny.
Ile kosztuje ładowanie hybrydy z domowego gniazdka
Koszt wynika z pojemności akumulatora i taryfy energetycznej. Dla baterii o pojemności 18 kWh pełne ładowanie kosztuje zwykle kilkanaście złotych.
- Taryfa G11, około 1,00 zł/kWh – pełne ładowanie kosztuje około 18 zł, czyli około 18–22 zł za 100 km.
- Taryfa G12 lub G12w, około 0,65 zł/kWh – pełne ładowanie kosztuje około 11,70 zł, co przekłada się na około 12–15 zł za 100 km.
- Instalacja fotowoltaiczna – wykorzystanie nadwyżek produkcji może jeszcze obniżyć koszt codziennych przejazdów.
Jak jeździć hybrydą, aby ograniczyć zużycie paliwa
- Wykorzystuj rekuperację – zwalniaj płynnie i odpowiednio wcześnie, aby odzyskać możliwie dużo energii.
- Regularnie ładuj baterię – w PHEV pozwala to przejeżdżać codzienne odcinki wyłącznie na prądzie.
- Przyspieszaj płynnie – elektronika może wtedy dobrać najbardziej efektywny tryb pracy.
- Przygotuj temperaturę przed startem – ogrzewaj lub chłodź kabinę, gdy samochód pozostaje podłączony do ładowania.
Czy warto kupić 10-letnie auto hybrydowe lub elektryczne
Zakup 10-letniego pojazdu zelektryfikowanego może się opłacać, jeśli wcześniej specjalista sprawdzi układ wysokiego napięcia. Najwięcej uwagi wymaga kondycja baterii oraz historia jej użytkowania.
Przed zakupem warto wykonać diagnostykę SOH, sprawdzić historię aktualizacji systemu BMS i skontrolować układ chłodzenia akumulatora. Ogniwa LFP, takie jak Blade Battery, projektuje się pod kątem dużej liczby cykli ładowania.
Przy jakiej prędkości włącza się silnik spalinowy w hybrydzie
Nie istnieje jedna prędkość wspólna dla wszystkich hybryd. Chwila uruchomienia silnika zależy od konstrukcji układu, poziomu naładowania baterii, temperatury i zapotrzebowania na moc.
W układach Super DM-i pierwszeństwo ma napęd elektryczny. Auto może jechać bez uruchamiania jednostki benzynowej nawet z prędkością 120–130 km/h, o ile pozwalają na to poziom energii i wybrany tryb pracy.
Silnik spalinowy uruchamia się przede wszystkim:
- jako generator, gdy poziom naładowania akumulatora spadnie poniżej ustalonego progu,
- do bezpośredniego napędzania kół przy wyższej i stabilnej prędkości, kiedy może pracować w efektywnym zakresie.
Warto zapamiętać
Wybierz napęd dopasowany do swoich potrzeb w salonie BYD Garcarek
Samochód BEV dobrze sprawdzi się wtedy, gdy cenisz dynamikę, brak lokalnej emisji i niskie koszty jazdy przy regularnym ładowaniu w domu lub pracy. Technologia Super DM-i odpowiada potrzebom kierowców, którzy chcą korzystać z płynności napędu elektrycznego, lecz często pokonują wielusetkilometrowe trasy.
Który napęd lepiej pasuje do Twojego rytmu dnia? Najpewniejszą odpowiedź daje porównanie obu technologii na drodze. Salon BYD Garcarek w Ociążu koło Kalisza, przy trasie Kalisz–Ostrów Wielkopolski, umożliwia poznanie gamy modelowej i odbycie jazdy próbnej.
Podczas wizyty możesz sprawdzić między innymi:
BYD Dolphin – kompaktowy hatchback stworzony do sprawnego poruszania się po mieście.
BYD Atto 3 – rodzinny SUV oparty na architekturze e-Platform 3.0.
BYD Seal – aerodynamiczny sedan o dynamicznych właściwościach jezdnych.
BYD Seal U DM-i – przestronny SUV z technologią hybrydową Super DM-i.
Elektryczne i hybrydowe modele BYD wykorzystują baterię Blade Battery, która przeszła rygorystyczny test penetracji gwoździem.
Wsparcie na każdym etapie
| Obszar wsparcia | Zakres doradztwa BYD Garcarek |
|---|---|
| Dobór technologii | Analiza profilu tras i rekomendacja napędu BEV lub Super DM-i |
| Finansowanie | Leasing, wynajem długoterminowy i kredyt dla firm oraz osób prywatnych |
| Dotacje rządowe | Pomoc w przygotowaniu wniosków zgodnie z aktualnymi zasadami programów wsparcia |
| Infrastruktura domowa | Dobór i konfiguracja domowej stacji ładowania typu wallbox |
BYD Garcarek łączy technologię marki BYD z ponad 40-letnim doświadczeniem motoryzacyjnym oraz zapleczem autoryzowanego serwisu grupy Garcarek. Umów jazdę testową i przekonaj się, który napęd najlepiej odpowiada Twoim potrzebom.